15KPA51A
Mfr.Part #
15KPA51A
Datasheet
15KPA51A
Description
TVS DIODE 51VWM 82.8VC P600
Stock
662
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
182.1A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
57V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
82.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
51V